Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

ПРАВОВИЙ ВСЕОБУЧ ДЛЯ УЧНІВ
Вчені довели, що людина, яка читає художню або наукову літературу та займається спортом, живе в середньому на 15-20 років довше, ніж та, яка більшість часу проводить, сидячи на одному місці, не дихає свіжим повітрям і не змушує свій мозок думати та аналізувати. Ось і рахуй, скільки ти проживеш, ведучи малорухливий і не насичений жагою до знань спосіб життя, якщо середній вік людини сьогодні становить лише 60 років. І щорік ця межа скорочується, адже екологічна ситуація та такі речі як алкоголь, наркотики тощо не сприяють довголіттю, і вже за 20 років люди ледь доживають до свого п’ятдесятиліття.
У багатьох випадках причиною того, що твої однолітки потрапляють у тенета поганих звичок та стають на шлях злочинності є відсутність достатньої інформації про ці явища, їхні причини та наслідки.
Пам’ятай,що будь-який вчинок у житті, навіть найменший і найнепомітніший, завжди має наслідки. Пам’ятай і про них!
Кримінальна відповідальність настає з 16 років. Проте є деякі злочини, відповідальність за які настає з 14 років.
Злочини, відповідальність за які настає з 14 років

Крадіжка

Грабіж

Розбій

Вимагання

Умисне знищення майна

Хуліганство

Жорстоке поводження з тваринами

Навмисно помилкове повідомлення про акт тероризму

Пошкодження шляхів сполучення

Незаконне заволодіння транспортним засобом

Вбивство

Тілесне ушкодження

Зґвалтування
До 14 років особа вважається малолітньою, власне, дитиною. І вона нібито не несе відповідальності. Саме тому дорослі у своїх злочинних цілях дуже часто використовують дітей віком до 14 років. Проте пам’ятай, що суддя може застосувати до дитини віком з 11 років санкції(покарання) виховного характеру. Звільнення від кримінальної відповідальності або її ненастання через малолітній вік не означає звільнення від покарання!
До неповнолітнього може бути застосовано одразу кілька примусових заходів виховного характеру! Пам’ятай, що спеціальний навчально-виховний заклад-це, по суті, в’язниця! Тому не думай, що покарання для дітей-злочинців чимось суттєво відрізняється від покарання для дорослих!
Як правило, до дітей віком до 16 років або неповнолітніх від 16 до 18 років, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості суд застосовує примусові заходи виховного характеру. До таких належать:

Застереження(коли суддя застерігає, щоб більше так не чинив, бо наступного разу опиниться за ґратами)

Обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього

Передача неповнолітнього під нагляд батьків(або осіб, які їх заміняють), чи під нагляд трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання

Призначення окремого вихователя

Покладання на неповнолітнього, який досяг 15-річного віку і має майно, кошти або заробіток, обов’язку відшкодування майнових збитків

Направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення, але на строк, що не перевищує трьох років.
Проте, починаючи з 16 років, особливо, коли особа повторно вчиняє злочин, каратимуть її вже інакше- така дитина-підліток назавжди вважатиметься «злочинцем»
ВИДИ ПОКАРАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ:

Штраф

Громадські роботи

Виправні роботи

Арешт

Позбавлення волі на визначений термін.

Стань злочинцем, якщо ти хочеш:

Щоб тебе зневажали та уникали однолітки та дорослі

Щоб ти не подобався особам протилежної статті

Щоб тебе не взяли на престижну, високооплачувану роботу

Щоб ніколи не побачити інші країни( бо злочинців, як правило. Не випускають за кордон).


ЩОБ НЕ СТАТИ «ВИГНАНЦЕМ», ЗАВЖДИ ЧИНИ ДОБРІ СПРАВИ І НЕ ПІДДАВАЙСЯ НА ПРОВОКАЦІЇ! ЗАПАМ’ЯТАЙ ГОЛОВНЕ – НЕЗНАННЯ ЗАКОНУ НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ!