Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Верховна Рада України

Учні Матвіївського НВК І-ІІ ст. 2 жовтня 2015 року влаштували для своїх вчителів святковий концерт, на тематику космічної галактики, де оцінили щоденну працю кожного, вічний неспокій, пошук істини, муки творчості і радість перемог, емоційні підйоми та гіркі розчарування та висловили вдячність за невтомну працю, любов до дітей та рідного краю.

А також не забули вчителів-ветеранів, які пройшли цей непростий шлях даруючи свій факел знань світлим головам дітей.

Жовтіє листя на тополі.

Летять у синяві хмарки.

Відкриті навстіж двері в школі –

Ідуть до школи первачки.

З гілок тополь злітає листя,

Кружляє й падає до ніг.

Уперше діти урочисто

Переступають цей поріг.

                                                     (Н. Забіла)


День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Вулиця Матвіївського села наповнилася білими бантами, різноколірними букетами та загальним радісним відчуттям того, що попереду нова сторінка життя – цікава, барвиста і повна нових знань.                                Першокласники з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету, ховаючись за квітами, тримаючи за руки батьків, зробили свій перший крок на великому шляху знань. 

На порозі Матвіївського НВК І-ІІ ст. їх зустріла перша вчителька. Де ознайомила зі своєю першою школою, та провела перший урок «Подорож у країну знань»

                 Ніхто не забутий…

     День Перемоги для жителів с. Матвіївка Чигиринського району Черкаської області – це не просто свято. З цим днем у кожній сім’ї пов’язане її минуле, долі рідних і близьких людей. Тому щороку в цей день біля  Братської могили загиблих воїнів та Обеліска Слави завжди людно. Діти, молодь, дорослі, люди похилого віку, гості – усі поспішають вклонитися низько тим, хто наближав світлий час Перемоги.

   Свято розпочалося мітингом біля Братської  могили.  Слова привітанням висловили сільський голова Кобзар В. Р. та директор Матвіївського НВК Півторак О. В. Жителі села, учні навчального закладу поклали Гірлянду Слави та квіти до Обеліску Слави.

  Після мітингу в приміщенні будинку культури відбувся святковий концерт за участю ансамблю « Мамина пісня» , учнівського та педагогічного  колективів .

 Не залишилась поза увагою ще одна Братська  могила загиблих воїнів , яка знаходяться на околиці села. І хоч у цей день, 9 травня, там не проводився гучний мітинг, завдяки учнівському колективові могиласвоєчасно доглянута, Тут квітну квіти, почитається пам'ять невідомих для нас воїнів, що полягли під час кривавих боїв…

Весні завжди радіють люди...

        Та на гірку долю нашої України весна 1986 року принесла страшне горе і чорний смуток. Найстрашніші наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції проявляються й дотепер.
Чорний день Чорнобильської трагедії не минув безслідно, він розплодив по світу багато трагедій, він буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Минуло 28 років, та цей день продовжує пронизувати серце гострим болем. Вшанували  пам’ять жертв Чорнобильської трагедії 25 квітня і вихованці Матвіївського НВК І-ІІ Ступенів

        У школі пройшла лінійка пам’яті «А душа людська пам’ятатиме Вас…», виховні години  «Земля, опалена Чорнобилем», «Катастрофа планетного масштабу». Учнівським самоврядуванням була організована виставка плакатів «Чонобильські дзвони».

         Звучанням церковних дзвонів розпочався  урок – реквієм « Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс…».  Читання віршів, звучання пам’ятних музичних творів супроводжувалися переглядом слайдів та уривків художнього фільму «Аврора», в якому віддзеркалювалися сумні події минулого. Всі присутні хвилиною мовчання із запаленими свічками згадали всіх, хто пішов у «вічність» в ті трагічні для нашої країни дні. У серцях дітей страшне лихо залишило незабутній, важкий спогад, відбилося болем.

                 Місячник казок

Лютий місяць у Матвіївському НВК став справді казковим. У школі проходив місячник казок, у ході якого діти всіх класів мали можливість показати свою театральну майстерність. Лялькові вистави, інсценізації казок захопили учнів як молодшої, так і середньої школи. Кожного тижня учні поринали у світ чарівної казки.

        Першими почали з лялькових вистав учні 8-го і 6-го класу. Яскраво представ свою інсценізацію «Семеро козенят» - дитячий садочок. Учні 2-го показали пригоди героїв «Рукавички».  Останньою була представлена казка “Коза дереза” на новий лад  учнями 5-го класу.

Головним і найприємнішим є те, що всі залишилися задоволеними та веселими.

День святого Валентина

 

       Цікаво і весело пройшов День святого Валентина в Матвіївському НВК. Величними словами про кохання розпочали свято ведучі. Щоб познайомити глядачів з традиціями святкування Дня закоханих в різних країнах світу  їм була запропонована презентація.

    Серед учнів обиралися пари для участі у цікавій інтелектуально-розважальній конкурсній програмі. Для перевірки  різних знань та вмінь учнів, були проведені такі конкурси: «Поєднай пари», «Зрозумій мене без слів», «Все ми ділимо навпіл», «Відгадай мелодію» та багато ін..

      Поки журі підбивало підсумки конкурсів, присутні мали змогу послухати літературні паузи та подивитися  художні номери.

Глядачі з цікавістю та захопленням спостерігали за учасниками та підтримували їх гучними аплодисментами.

     «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…» - під таким спрямуванням було проведено ряд заходів по відзначенню 200 – річчя від дня народження  

       Т. Г. Шевченка.

Пройшли зустрічі в літературній вітальні, конкурси читців поезії Шевченка, виконавців народних пісень на слова Кобзаря. Створена постійно діюча виставка.

Напередодні 9 березня в закладі відбулася літературно-музична композиція, приурочена ювілею великого Кобзаря.

День рідної мови

 

     З Нагоди дня рідної мови 21 лютого відбулася поетична зустріч в літературній вітальні « Ну що б, здавалося, слова…» Про рідну, калинову, українську мову, возвеличень в поезії і прозі, говорили учні 5-9 класів.

Урочистості заходу надали рядки невмирущої творчої спадщини основоположника української літературної мови Т. Г. Шевченка, які прочитали діти. Прозвучали пісні на слова Великого Кобзаря. До цього дня випущено тематичні стіннівки.

Новий рік

    27 грудня ялинка запросила на святкову Новорічну казку всіх мешканців села Матвіївка. 

    Створювали чарівну казку всі: від найменших вихованців дитячого садочка до мужніх «козаків» із 9 класу. Веселі, яскраві, усміхнені, актори відразу створили святковий настрій. 

Яких тільки казкових героїв можна було бачити у залі того дня: були тут і красуні-сніжинки, і Попелюшка з Чарівником, і Дюймовочка з Ельфом , і всілякі лісові мешканці: зайчики, лисички, ведмедики, сороки. 

      Учні старших класів продовжили незвичайну казку пошуками Нового року. Мужні козаки відвідали безліч країн, зустріли різних героїв: чарівних красунь зі Сходу, 

тореодорів,Червону Шапочку та Сплячу Красуню і навіть Нових руських бабок. І незважаючи на пакості Баби Яги та Ягусика привели Новий рік до рідної країни. 

А хлопчики та дівчатка в свою чергу показали, що вміють співати, танцювати і веселитися, виявивши при цьому неабиякі таланти.  Усі школярі отримали солодкі подарунки.

    Попереду хлопчиків та дівчаток чекали канікули. Напевне, саме тому діти танцювали з таким запалом. Настрій у всіх був чудовим. А хіба могло бути інакше, адже, коли збуваються мрії, життя здається неймовірно прекрасним!

 

Зустріч Святого Миколая

Продовжуючи національні традиції, в заклад 19 грудня завітав Святий Миколай. Учні початкових класів зустріли його традиційною піснею «Ой, хто Миколая любить». 

 

Були на святі янголи, які записували в книгу в Книгу справ земних добрі, корисні справи учнів. Прибігали і чортики, які принесли різочки, але власників цих різочок так і не знайшли. 

Зірочки освітили шлях Святому Миколаю,який приніс

подарунки від депутата районної ради Філоненко О.А., представників консервного заводу с. Леськи та настоятеля місцевої церкви отця Ігоря. Діти були в захваті від подарунків.

              Андріївські  вечорниці

В Матвіївському навчальному закладі здійснюється один з принципів національної системи виховання підростаючого покоління, а саме – народність. Традиційно 13 грудня, на Андрія Первозванного, проводяться Андріївські вечорниці. Дівчатка й хлопчики одягнені в українські національні костюми танцювали «краков’як», «зайчик»,

співали українські веселі пісні, жартували і , звичайно, гадали: «гадали на долю, на судженого».

А ще кусали калиту під’їжджаючи на кочерзі на кочерзі, а пан Квачинський вміло розписував сажею тих, хто сміявся на ній. Господарка свята (нею була вчителька початкових класів Петренко Ліда Василівна) гостинно запрошувала всіх присутніх на театралізовані дійства, 

де глядачі мали змогу зустрітися з Возним і Наталкою, Стецьком і Уляною. Активними учасниками свята були члени ансамблю «Мамина пісня» під керівництвом директора будинку культури Івахненко Ліди Семенівни, в який входять батьки та бабусі учнів закладу. На завершення свята господиня пригощала всіх варениками з капустою.

 

              День Збройних Сил України

 

   6 грудня в приміщенні Матвіївського НВК відбулися «Козацькі забави» з нагоди Дня Збройних Сил України.  В заході взяли участь дві команди: Гетьмани і Отамани. Змагання проходило весело, жваво, учасники виявили свої інтелектуальні здібності, до виконання завдань підходили з творчістю і винахідливістю.

      Особливу увагу привернули глядачів фізичні здібності і вміння гравців, діти вправно виконували конкурсні завдання: «біг з гімнастичним обручем», « ведення м’яча з перешкодою», «стрибки через скакалку в русі», «стонога», «вперед по тунелю», «передача м’яча над головою», «біг спиною вперед», «стрибки у мішках», «перетягування канату».

     Хоч перемогла команда Отамани, але і Гетьмани показали неменшу майстерність. Всі учасники були нагородженні солодощами. Багато позитиву  отримали і вболівальники і гравці.

     «Багато цікавих відомостей, - як ділиться один із гравців, - дізналися про історію створення свята. А учасники команд – просто молодці. І не важливо хто переміг головне – це командний дух, який передався від гравців глядачам».

Ярмарка

      У нашому закладі відбувся ярмарок домашньої випічки, присвячений вшануванню працівників сільського господарства. Він супроводжувався театральними дійствами, піснями та танцями в українському народному стилі.

   Тут учні бачили: Явтуха на конику, Омелька із сімейкою, родичів гарбузових.   Ярмарок шумів і гудів.

 

     Випічки зникали зі столів продавців у кошики покупців, а грошики залишалися у гаманцях продавців.  Було весело, гамірно та смачно.