Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Верховна Рада України

Ласкаво просимо до нашого музею!

Шкільний музей бойової слави  почав створюватися ще в 60-х роках минулого століття. За час свого існування декілька разів змінював місце розташування і постійно доповнювався новими експонатами та експозиційними розділами.

 

 

Експозиція музею складається з таких експозиційних розділів : « Основні періоди Великої Вітчизняної війни», «Партизанський рух на Чигиринщині», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», «Список жителів села Матвіївка, які брали участь у Великій Вітчизняній війні», «Учителі нашої школи учасники великої Вітчизняної війни», «Подвиг твой пережевет века», «Їх імена вічно на обеліску слави», «Молодь продовжує бойові традиції», «Рушник розкаже про героя», «У журавлиному ключі на дорогах вічності…» та «19 жовтня 1943 рік»

Перший стенд присвячений основним періодам Великої Вітчизняної війни. Тут же вказані дати визволення м.Києва, м.Черкаси, м.Чигирина та с.Матвіївка.

Цей стенд присвячений партизанському рухові на Чигиринщині. Окупація нашого району фашистськими загарбниками тривала з 5 серпня 1941 року до 9 січня 1944 року – 887 днів і ночей і всі ці 887 діб в районі діяли партизани, які підривали економічні і військові сили ворога.

Наступний стенд присвячений жителям   с. Матвіївка, які віддали життя за нашу Батьківщину. За роки війни загинуло понад 230 жителів нашого села.

На цих трьох стендах розміщені: список жителів Матвіївки,  які брали участь у Великій Вітчизняній війні та фотографії тих людей, імена яких викарбувані на Обеліску Вічної Слави .

На цьому стенді розміщені фотографії учителів нашої школи учасників Великої Вітчизняної війни та жінки нашого села, які брали участь у бойових діях.

Також  є стенд присвячений молодому поколінню,  яке продовжує бойові традиції.

В нашій школі в 2005 році була проведена акція «Рушник розкаже про героя». По завершенні акції була створена однойменна експозиція з рушників, наданих родинами воїнів, і на цих рушниках учнями нашої школи були вишиті імена їх дідів і прадідів, які воювали за наше майбутнє.

В 2009 році була створена нова експозиція «У журавлиному ключі на дорогах вічності…» присвячена жителям Матвіївки, які брали участь в бойових діях, деякі  з них не повернулися  з поля бою.

В музеї є й оригінальні експонати, серед них: матеріали про визволителів нашого села (фото, листи від рідних визволителів, листи з фронту),

 а також фрагменти зброї, амуніції часів війни, післявоєнно - го часу та предме - ти солдатського побуту.

До 60-ти річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні працівниками школи була створена книга «Ніхто незабутий, ніщо не забуте». Вже в 2009 році до 65-ї річниці Великої Перемоги книга була доповнена двома розділами: «П’є журавка воду…» та «І словом і зброєю».

А до 70-ї річниці Вдовичанської трагедії у вересні 2013 року було створено новий експозиційний розділ,

який має назву «19 жовтня 1943» рік і присвячена пам’яті закатованих фашистами жителів хутора Вдовичин.

 

Віртуальну екскурсію завершено, дякуємо за увагу!