Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Верховна Рада України

При Матвіївському НВК І-ІІ ступенів діє музей Бойової Слави. Шкільний музей Бойової Слави заснований згідно наказу від 20 квітня 1986 року№34 та відповідного положення про шкільний музей Бойової Слави Матвіївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Музей Бойової Слави при Матвіївській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів почали створювати ще в 60-х роках ХХ століття. Він був створений з метою залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, виховання патріотичних почуттів, любові до своєї Батьківщини, поваги до людей, що здобували для нас перемогу у Великій Вітчизняній війні.

Дуже багато для створення і функціонування музею зробив Черкас Сергій Пилипович, який працював у нашій школі вчителем історії до 1986 року. Сергій Пилипович Сам був учасником бойових дій, мав багато бойових нагород.

 

Музей зареєстрований в 2006 році при головному управлінні освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, про що зроблено запис у реєстраційному журналі. Музей відповідає вимогам п.3.3. Положення «Про музей при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління

Міністерства освіти і науки України», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 04.09.2006 р. №640.

Ведеться облік фондів музею в Інвентари - заційній книзі, експонати зберігаються в окремому приміщенні площею 32 м2.

 

В експозиціях музею є матеріали (листи, портрети, предмети часів війни), які були зібрані під час пошукової роботи.

За результатами роботи була проведена акція «Рушник розкаже про героя»

В музеї є змінні експозиції до визначних дат в історії Великої Вітчизняної Війни.

В кімнаті Бойової Слави проводяться екскурсії для учнів, жителів села та гостей, уроки мужності, зустрічі з ветеранами та інші виховні заходи.

Навчальний заклад тісно співпрацює з сільським будинком культури.

В 2009 році обласним телебаченням був підготовлений і знятий матеріал про музей, який вийшов в ефір в березні 2010 року.